пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Використання медіа на уроках українського читання

1. Вправа "Фотоапарат" для розвитку зорової пам'яті



2. Вправа на знання абетки


3. Використання тлумачного словничка на уроці




4. Знаходження в тексті речень після перегляду мультфільму про переглянуте




Урок з українського читання
            ( 1 клас)
Тема. Алфавіт. Казка братів Грімм «Бременські музики ».
Мета. Поглиблювати знання дітей про авторську казку.    Познайомити учнів з біографією найвідоміших казкарів світу
братів Грімм. Удосконалювати навички  виразного  та   свідомого  читання зв’язних текстів, вчити виділяти в тексті речення у яких розповідається про події зображені в мультфільмі; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, культуру мовлення і спілкування; виховувати у дітей любов до читання.
Обладнання:будиночок «Алфавіт», портрети братів Грімм, зображення черепахи, сороки, Питайлика, Хвалька, мавпочки та Вінні – Пуха на повітряних кульках; малюнки з зображенням героїв казки 
 « Бременські музики»; записи мелодії « Пісенька про коника – стрибунця» для тренування швидкості читання, запис пісень «Алфавіт», «Казочка»,  «Шляхом доброти».
Хід уроку
1.Повідомлення теми і мети уроку.
2. Повторення слів пісеньки «Алфавіт».
3.Самостійна робота у зошиті.
-       Діти, допоможіть Незнайкові виконати завдання Знайки. Заповніть порожні клітинки в будиночку «Алфавіт».
-       Пронумеруйте словникові слова в алфавітному порядку
( 1. Європа. 2.Метро. 3. Середа. 4. Україна.)
4. Вправа «Фотоапарат» на тренування зорової пам’яті.
5. Тренувальні вправи на швидкість читання:
     а ) прочитай повільно, як повзе черепаха;
б ) прочитай швидше, як маленька сорока;
в )прочитай ще швидше, як велика сорока;
г ) заспівай звукосполучення на мелодію « Пісеньки про коника – стрибунця» ( спочатку повільно; потім швидше);
д) опрацьовування чистомовки (черепаха, маленька сорока, велика сорока).
6.   Актуалізація знань:
а) бесіда:
- Давайте згадаємо, чиї портрети ви бачите на дошці?
      - Що ви знаєте про братів Грімм?
      - Що написали брати Грімм?  
- Як називається цей жанр? (Казки.)
 - Давайте заспіваємо.
б )Фізхвилинка( Звучить запис пісні « Казочки».)

7. Робота з новим матеріалом.
а) робота з біографічними відомостями братів Грімм:
 - читаємо з диктором;
 - читаємо з прискоренням темпа.
б) перевірка первинного сприймання :
-       тестові завдання в зошиті ( самоперевірка):
в) робота за правилом:
- читаємо з диктором;
- читаємо з прискоренням темпа;
 - відтворення з памяті.
г ) вправи на дихання «Повітряні кульки»:
-       словникова робота: притулок, жарини, отаман.

д) фізхвилинка
е)тренувальні вправи на швидкість читання:
 - прочитай повільно, як повзе черепаха;
- прочитай швидше, як маленька сорока;
-прочитай ще швидше, як велика сорока.
є) робота над продовженням казки братів Грімм «Бременські музики »:
- читаємо з диктором;
 - перевірка первинного сприймання :
 - тестове завдання в зошиті ( самоперевірка);
- перегляд фрагмента мультфільму; знаходження у тексті речень, у яких розповідається про події, зображені в мультфільмі;
 - читаємо уривок разом;
 - з прискоренням;
 - озвучування мультфільму ( переказ);
- запис запитання до одного з підкреслених речень:
Що побачили у лісі музики?
-       бесіда  :
-       Як можна охарактеризувати головних персонажів?
-       А як ставитесь до них ви?
-        Чому?

8. Підсумок уроку. Звучить пісня «Шляхом доброти».

Немає коментарів: